Skip to main content

Decydując się na zakup własnego komputera lub laptopa bierzemy zwykle pod uwagę wiele aspektów, a przede wszystkim jego specyfikację techniczną. W zależności od tego, czy będzie on używany jedynie do podstawowych lub okazjonalnych czynności, czy też do codziennej pracy zawodowej, różne jego parametry mogą okazać się najważniejsze. Dla niektórych, bardzo istotną jest kwestia estetyki danego modelu lub jego wielkość. Dla innych, możliwości procesora lub pojemność dysku twardego. Równie ważna jest także cena takiego urządzenia oraz jej stosunek do gwarantowanej jakości i szybkości pracy oraz innych oferowanych parametrów. Mając w planach ekonomiczne rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę zakup urządzenia poleasingowego.

Co to właściwie jest? 

Komputery poleasingowe są to urządzenia, które były pierwotnie wykorzystywane w różnego rodzaju firmach, najczęściej w dużych ilościach. Chcąc uniknąć ogromnych kosztów towarzyszących zakupie tego typu sprzętu, przedsiębiorstwa decydują się na dwu- lub trzyletni leasing sprzętu komputerowego pozwalający na wymianę komputerów po upływie tego czasu na nowsze modele. Jest to działanie nie tylko ekonomiczne, lecz także mające na celu zapewnianie pracownikom najwyższej jakości narzędzi do pracy.

Gdy okres użytkowania danego leasingowanego komputera dobiega końca, trafia on często do sklepów z elektroniką używaną i można go nabyć, w tym przypadku już na stałe.  W większości przypadków, sprzęt tego typu nie ulega poważnym zniszczeniom w tak krótkim czasie użytkowania, co sprawia, że niezmiennie dostarcza on bardzo wysoką jakość obsługi. Dzięki temu, osoba poszukująca komputera z wyższej półki, ma szansę nabyć go za okazyjną cenę.

Zalety sprzętu poleasingowego 

Wiele osób jest uprzedzonych przed zakupem wcześniej używanego sprzętu. Warto jednak pamiętać, że poleasingowe komputery przeważnie są sprzedawane w nienagannym stanie. Dodatkowo są to zazwyczaj modele pochodzące od renomowanych marek, a ich wyposażenie i funkcje spełniają oczekiwania sprzętu klasy biznesowej. Są to zatem, z zasady maszyny o imponujących parametrach pozwalające na efektywną i komfortową pracę. Dodatkowym atutem jest także system operacyjny, który w wielu przypadkach jest już zainstalowany na poleasingowym komputerze, dzięki czemu nowy użytkownik nie musi się martwić o jego zakup.

Innym ważną zaletą korzystania z tego rodzaju urządzeń jest ich sprawność. Większość wad fabrycznych komputerów oraz laptopów daje o sobie znaki właśnie w pierwszym roku ich użytkowania. Z kolei, maszyny trafiające ponownie do obiegu po użytkowaniu ich na zasadach leasingu w firmach są to urządzenia, które nie wykazały tego typu nieprawidłowości przez co są w pełni sprawne. Oprócz tego warto dostrzec ekologiczny aspekt korzystania z tego rozwiązania, który pozwala na wykorzystanie już wyprodukowanego sprzętu zamiast brania udziału w światowej nadprodukcji wszelkich dóbr.