Skip to main content

Czyszczenie komputerów i laptopów – Wrocław

Jeżeli chcesz, żeby Twoje urządzenia komputerowe posłużyły Ci jak najdłużej, postaw na profesjonalne czyszczenie komputerów i laptopów. Jest to najlepszy sposób na to, żeby zadbać o podzespoły, które znajdują się w ich wnętrzu. To właśnie kurz i brud są jednym z powodów konieczności wykonania napraw. Lepiej nie robić tego jednak na własną rękę, ponieważ może to zakończyć się awarią. Zajmą się tym nasi specjaliści, którzy posiadają niezbędną do tego wiedzę, a także fachowe narzędzia. Usuną z wnętrza komputera czy laptopa kurz, sierść zwierząt czy osad tytoniowy. Tego typu brud utrudnia przepływ powietrza, a także zapycha wnętrze sprzętu i może być przyczyną różnorodnych awarii.

Dlaczego warto czyścić komputery i laptopy?

Regularne czyszczenie laptopów oraz komputerów znacznie wydłuża ich żywot. W tym przypadku profilaktyka jest najlepszym rozwiązaniem. Właściwa konserwacja pomoże Ci uniknąć awarii takich podzespołów jak procesor czy karta graficzna. Ponadto wyczyszczony sprzęt będzie działał sprawniej i płynniej, ponieważ nie będzie się nadmiernie nagrzewać. Regularna praca urządzeń komputerowych w wysokiej temperaturze, może szybko doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia, co w ostateczności skończy się koniecznością wymiany poszczególnych części.

Jak często czyścić urządzenia komputerowe?

Zajmujemy się usuwaniem kurzu oraz innych zanieczyszczeń z wnętrza komputerów stacjonarnych oraz laptopów, wymieniamy również pasty termoprzewodzące i czyścimy wentylator. W zależności od intensywności użytkowania, na konserwację warto zdecydować się raz na kilka miesięcy. Jeśli komputer lub laptop jest wykorzystywany w pomieszczeniach narażonych na zakurzenie bądź zapylenie, wówczas czyszczenie powinno odbywać się częściej. W biurach i domach, gdzie z urządzenia korzystasz kilka godzin dziennie, sprzątanie wystarczy przeprowadzić raz na około 8-10 miesięcy.

Ile kosztuje czyszczenie laptopów?

Koszty czyszczenia laptopów zależą od kilka czynników. Trzeba jednak podkreślić, że jest to zabieg w przystępnej cenie. Wartość usługi może różnić się w zależności od konkretnych potrzeb i sytuacji. Inna jest bowiem cena wewnętrznego odkurzania podzespołów oraz czyszczenia wiatraczka, inna zaś, gdy urządzenie zostało zalane lub w trwały sposób zabrudzone. Na koszt usługi wpływają więc czas, jaki należy poświęcić na przywrócenie laptopa do stanu używalności, jak i specjalistyczne środki, z których należy skorzystać. Jeśli jesteś ciekaw, ile będzie kosztować czyszczenie Twojego laptopa, skontaktuj się z nami i przedstaw swój problem. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym serwisem komputerowym lub odwiedzenia nas we Wrocławiu przy ul. Kwiskiej 18.

Objawy sugerujące czyszczenie komputera

Zaniedbanie czyszczenia laptopa i komputera może doprowadzić do poważnych problemów, a w konsekwencji także do usterek poszczególnych podzespołów. Warto być czujnym w tej kwestii i obserwować sprzęt w kierunku niepokojących objawów wskazujących na konieczność przeprowadzenia gruntownych porządków.

Niektóre oznaki sugerujące wykonanie czyszczenia komputera czy laptopa to między innymi:

  • ciepła lub szybko nagrzewająca się obudowa,
  • głośna praca wentylatora,
  • gorsza wydajność przejawiająca się opóźnioną reakcją urządzenia na wydawane polecenia, zawieszaniem bądź samoczynnym resetowaniem.

Największy wpływ zanieczyszczeń z pewnością zauważysz na funkcjonowanie układu chłodzenia. W momencie, gdy kurz osiądzie na siatce wentylacyjnej, cyrkulacja powietrza nie przebiega prawidłowo, a w konsekwencji może wystąpić całkowita niewydolność pracy.

Jak wygląda czyszczenie laptopa i komputera?

W naszym punkcie serwisowym zajmujemy się kompleksowym czyszczeniem komputerów i laptopów, a proces przebiega w kilku etapach. Na wstępie zdejmujemy obudowę i klawiaturę po to, by dostać się do podzespołów, a następnie gruntownie je odkurzyć. Oprócz tego demontujemy układ chłodzenia i przeprowadzamy wymianę pasty termoprzewodzącej, jeśli zachodzi taka potrzeba. Po dokładnym oczyszczeniu sprzętu składamy go i oddajemy w Twoje ręce.

Dlaczego warto skorzystać z usługi czyszczenia komputera lub laptopa we Wrocławiu?

Czyszczenie komputerów i laptopów w naszym serwisie wrocławskim to gwarancja najwyższej jakości usług. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zastosowaniu specjalistycznych narzędzi, jesteśmy w stanie skutecznie usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mogą negatywnie wpływać na działanie Twojego sprzętu. Nasza oferta obejmuje zarówno standardowe czyszczenie, jak i głębokie oczyszczanie komponentów, co jest szczególnie polecane w przypadku urządzeń, które były intensywnie eksploatowane lub znajdowały się w trudnych warunkach pracy. To usługa, którą realizujemy z pasją i zaangażowaniem, dbając o każdy, nawet najmniejszy detal. W przypadku pytań dotyczących samego procesu czyszczenia, zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza. Z przyjemnością na nie odpowiemy i przedstawimy szczegóły oferty.

Uzyskaj szczegółowe informacje 601 159 595